תעביר ממשלת זדון מן הארץ

ייתכן שזו תמונה של ‏‏אדם אחד‏ ו‏טקסט שאומר '‏התשש"¤×‘ באלול כ"ו 22.9.22 באיראן החייאב מחאת נהרגג, אזרחים 31" מסלימה: ונורו" נדקרו בסיג' אנשי איראן ערים. ל-5 כבר התרחבה אמיני מהסא מות עקב שפרצה המחאה זכויות ארגון אך הביטחון, כוחות אנשי גם בהם הרוגים, על רשמית מדווחת בסיג' אנשי הוצתו, משטרה תחנות שנהרגו. לפחות אזרחים ל-1 טוען אדם ארצנו" את בחזרה ניקח אבל נמות "נמות, המפגינים: לעבר גם אש ונורו נדקרו והההווווות אייכנר איתמר סלממה, דניאל‏'‏‏

אוריה מבורך

האישה שבתמונה, מהסא אמיני, נרצחה לפני כמה ימים על ידי “משטרת הצניעות” באיראן. היא הוכנסה לניידת בכוח, לאחר שנעצרה על ידי שוטרים שטענו שהיא לובשת את הרעלה שלה באופן מרושל, וצריכה לעבור חינוך מחדש. הדבר הבא שקרה: תמונה שלה מאושפזת בבית חולים, מחוברת לצינורות, ועל גופה סימני חבלה מחרידים, הודלפה לתקשורת. היא הוכתה למוות במעצר.
 
מאז מותה של אמיני, מתחוללת באיראן “מחאת החיג’אב”. נשים רבות מצלמות את עצמן שורפות את הרעלה בידיעה שאם שוטר יגיע אליהן הן יכנסו לכלא. במקביל, אזרחי ואזרחיות איראן יוצאים לרחובות במחאה בדרישה להשתחרר מחוקי האיסלאם הנוקשים ששוררים שם מאז “המהפכה האיסלאמית” שהתרחשה בשנת 1979. האיראנים הבוגרים, מעל גיל 50, זוכרים מדינה אחרת.
בראש השנה הזה אני אתפלל גם לשלומם של אזרחי ואזרחיות איראן, ולהצלחת מחאת החיג’אב. חיג’אב צריך ללבוש מתוך בחירה והזדהות, לא מתוך אכיפה ששולחת אותך לאשפוז לפני מותך. יהי רצון שהשם יתברך יעביר ממשלת זדון מן הארץ הזו.