קומי אורי - למען נפגעות ונפגעי תקיפה מינית

אוריה מבורך

טריגר פגיעה מינית
 
ברוך השם, מעולם לא עברתי פגיעה מינית. אבל מתוך ניסיוני כמלווה נפגעות, אני כותבת את הדבר הבא: לעבור פגיעה מינית זה להתמודד עם אינספור טריגרים שמזכירים לך שיש תהום פעורה בינך לבין העולם. לפעמים זו תהיה תזכורת קטנה וחולפת, שמרעידה את הגשר הצר שמחבר בינך לבין העולם, ומאלצת אותך להחזיק חזק למשך כמה דקות כדי לא ליפול. לפעמים זו תהיה מכה אכזרית ובלתי צפויה, שתטלטל את הגשר ותזרוק אותך ממנו לתהום של כמה ימים, שבסיומם תצליח לטפס מלמטה, לאחוז בגשר ולעלות עליו.
 
אבל לעיתים נדירות, זה יהיה אירוע שפשוט מפוצץ את הגשר. אתה נופל ונבלם על ידי קרקעית התהום, מסתכל למעלה ולא רואה שום דרך שתוכל לעבור באמצעותה אל תוך עולם החיים. בכל פעם שמתגלה כי בעל סמכות דתית השתמש בסמכותו על מנת לפגוע, נפגעים רבים במגזר הדתי מתמודדים עם אירוע שכזה. עבור חלק מהם, האירוע הזה עלול לנתק סופית את הגשר שמאפשר להם לחצות את התהום.
 
אני רוצה לומר כאן לנפגעים הללו: יש לכם תקווה. אני ראיתי אותה במו עייני, על נפגעות שליוויתי, שקמו מתוך האפילה, צמחו והשתקמו וחוות כיום שמחה ואושר וחיים פועמים. יש לכם תקווה. העולם הזה לא רק אטום וחסר לב. יש מסביבכם המון אנשים שיקשיבו לכם ויחבקו אתכם ויתייצבו לצדכם ללא תנאי. חלק מהאנשים המדהימים הללו, הן נשות טיפול דתיות, שהתגייסו לפני מספר חודשים כדי להקים את פרוייקט “קומי אורי”: עשרות מטפלות מקצועיות שמוכנות להעניק טיפול במחיר מוזל מאוד לנפגעות פגיעה מינית. (בינתיים יש ברשימה גם מטפל אחד, שמטפל בנפגעים גברים).
 
כשקיבלתי את ההודעה על הפרוייקט הזה התחלתי לבכות, דמעות של גאולה. כבר לא זוכרת כמה פעמים עמדתי מול נפגעת שאין לה אפשרות לממן טיפול, וגם המשפחה שלה היא לא כתובת לפנות אליה בעניין. פגיעה מינית שלא מטפלים בה, עלולה לפעמים להיות כמו סרטן שלא מטפלים בו. וכשאין כסף לטיפול, לפעמים זה גזר דין מזעזע.
 
אני נפעמת מקבוצת המטפלות הללו שמוכנות לקחת על עצמן את רוב עלויות הטיפול, למען נפגעים שאין להם. זו לא רק תרומה כספית, זה עלויות קליניקה, וזה זמן, ולב, וידע, ומשאבים רגשיים, וכל מה שטיפול עמוק ומקצועי מעניק למטופל. הלוואי שהפרויקט הזה יגיע לכל מי שאמור לפגוש בו: גם נפגעים שזקוקים לו, וגם מטפלים אצילי נפש, שמוכנים להצטרף לרשימה הלא-מאוד-גדולה הזו, שרוצה וצריכה לגדול כדי להגיע לפריסה ארצית ולכל מטופל שזקוק לטיפול ואין לו אפשרות לשלם מחיר מלא.
 
תודה עצומה לחיה סביר ואוריה כהן, שתי העו”סיות שיזמו והקימו את פרוייקט קומי אורי. בימים קשים כאלו, אתן קרן אור אדירה. 
 

לחצו כאן להסבר על התנהלות הפרוייקט!

לחצו כאן לרשימת המטפלות המתעדכנת!

כתובת מייל ליצירת קשר: Kumiory2626@gmail.com