סיפורה של שפחה מתוך בחירה

“אחר כך הבנתי שזה העולם ולשם כך נועדתי”. זהו לא ציטוט של אחת הדמויות ב”סיפורה של שפחה”, אלא של בחורה ישראלית אינטליגנטית, בעלת בחירה חופשית, שגילתה את נפלאות האפליקציה “אונליפנס”.

אונליפנס היא אפליקציית עוקבים שהחלה כפלטפורמה חביבה שבה מומחים מתחומים שונים כמו אפייה וספורט, מציעים תכנים בתשלום למנויים שלהם. די מהר גילו משתמשי האפליקציה משהו מדהים שאף אחד מאיתנו מעולם לא שמע עליו. הם גילו שמיניות מוכרת. מאותו רגע, מאות אלפי בחורות צעירות מממנות לעצמן את החיים, באמצעות העלאת צילומים מיניים וסרטוני פורנו.

אונליפנס תופסת חזק מאוד גם בישראל. נערות רבות פונות לאפיק הזה מתוך מצוקה כלכלית ואפילו מתביישות בעצמן בהתחלה. אבל אז הן מבינות שכדי להגיע לסכומים גבוהים כל מה שצריך זה גוף של אישה ומצלמה, ועל כל פשעים תכסה “פרנסה”.

זה נשמע לכם כמו ניצול? אל דאגה, יש כיום אקונומיקה שמיועדת בדיוק כדי להלבין את התחושה הזו שלכם. התעמולה השקטה של אונליפנס משתמשת בשלל שיטות שכנוע כדי להפוך את פרופיל הסרטונים המיניים בתשלום, לדבר הכי בסיסי שכל אחת חייבת לעצמה.

אונליפנס נמצאים על הכוונת של מכון אפרכסת כבר תקופה. מדי פעם נעלה כאן זרקור על התעמולה המתוחכמת שלה, שיכולה להבהיר לנו בדיוק לאן העולם הולך, ואיך הוא מתכוון להגיע לשם. רמז, הם הלכו על המתכון המנצח: שיח ההשגבה, עומק בגרוש, ושאר ירקות.