מכון אפרכסת – הקשבה ביקורתית למציאות העכשווית
Afarkeset_InnerPage_Prog_13 "פרטי" ו"אישי" בעידן השיתוף - האם לפעמים נדמה לכם שכיום כבר אין "פרטיות"? שכולם משתפים את כולם בלא אבחנה בין "אישי" ל"פומבי"? אתם צודקים. בואו נדבר על זה ונבין את זה לעומק. 
Afarkeset_InnerPage_Prog_37 תפקיד הרגש בתרבות - בשנים האחרונות משמעות ה"רגש" הלכה ותפחה לממדי ענק, כאשר הרגש שלנו הפך להיות כלי לניצול בידי תרבות הצריכה. בואו לרכוש כלים לביקורת ולבירור עולמנו הרגשי.
isreality1 דמיון הוא מציאות - אנו מוקפים כיום באינספור עולמות אלטרנטיביים שמציעים לנו מציאויות עם חוקים אחרים לגמרי. האם זו מציאות או דמיון? בואו להכיר את המציאויות השונות, ואת השפעתן על חיינו.
Afarkeset_InnerPage_Prog_18 מה קרה לדתיוּת בעידן הפוסט-מודרני - אידיאולוגיה", "אמת", "מחויבות", "אמונה", "רגש" , "זהות דתית", עברו כולם תמורה משמעותית בעידן הפוסטמודרני . בואו לעשות סדר בדברים, ולהכיר את השלכותיהם. 
Afarkeset_InnerPage_Prog_05 מקום הילד בתרבות -   בשנים האחרונות הילד הפך להיות המקור למשמעות עבור העולם המערבי: הוא המקור לידע, לסמכות בבית, לתמימות האבודה ולביטחון רגשי עבור הוריו. איך זה לגדול בעולם כזה?
Afarkeset_InnerPage_Prog_39 שיח המיניות המערבי: חידוד הבדלים - מיניות איננה מתעצבת באופן "טבעי" אלא מושפעת מתרבות. בואו לעשות סדר בגישות השונות, לגלות את הכשלים של שיח המיניות המערבי, ולהציע לו אלטרנטיבה יהודית בריאה.
Afarkeset_InnerPage_Prog_24 מהו "פוסט-מודרניזם"? - בהרצאה ננתח לעומק את התרבות היומיומית: ווטסאפ, קטעי מדיה, פרסומות, אופנה, ונברר כיצד מושגים כמו "ייחודיות", "רגש" ו"זהות" מושפעים מהתרבות הפוסטמודרנית. 
Afarkeset_InnerPage_Prog_38 מותגים, צריכה ותודעה - מהו "מותג" ומדוע ההשפעה שלו כל כך חזקה? מטרת ההרצאה איננה רק "לחסן" אותנו מפני השפעת המותגים, אלא בעיקר ללמוד באמצעותם על עצמנו. בואו ננתח את זה לעומק. 
Afarkeset_InnerPage_Prog_12 היחס ל"אחר" - בשנים האחרונות עלתה המודעות הקוראת לסובלנות . בהרצאה זו נעמוד על נקודות החוזק והחולשה של המוסר המערבי ביחסו אל ה"אחר", ונציע נקודת מבט מוסרית-יהודית.
Afarkeset_InnerPage_Prog_44 מה קרה ל"אני"? - לאחרונה השתנה היחס של האדם לעצמו באופן ניכר. בעקבות תרבות ה"סלפי" נדמה שאנו עסוקים בעצמנו באופן אגוצנטרי יותר מתמיד. האמנם? מה יש ב"אני" הזה שכה מושך אותנו?
Afarkeset_InnerPage_Prog_43 תרבות השתיה: מבט אחר - זה לא סוד שיותר ויותר בני נוער נפגשים עם אלכוהול בגיל צעיר. מה הם מקבלים מזה? מאיפה זה מגיע? בואו לקבל מבט אחר על תרבות השתיה, ועל הגורמים התרבותיים שלה.  
Afarkeset_InnerPage_Prog_45 מה קרה לזוגיות? - כאשר מדברים על זוגיות, מוכרחים לקחת בחשבון את הגורם המשמעותי ביותר שמשפיע עליה כיום: "השיטה". בואו להכיר את "השיטה", ולנתח את השפעתה על הזוגיות שלנו. 
Afarkeset_InnerPage_Prog_32 נשיות - מה זו נשיות? בואו נדבר על זה. להיות נערה דתיה בתרבות המערבית זו חוויה רבת קונפליקטים. יחד נרכוש כלים לביקורת התרבות ולבניה של זהות נשית מבוררת.  
Afarkeset_InnerPage_Prog_31 גבריות -   מה זו גבריות? בואו נדבר על זה. להיות נער דתי בתרבות המערבית זו חוויה רבת קונפליקטים. יחד נרכוש כלים לביקורת התרבות ולבניה של זהות גברית מבוררת. 
Afarkeset_InnerPage_Prog_27 מה קרה למחויבות ההלכתית ? - העידן הפוסט-מודרני מתאפיין בהתרופפות המחויבות ההלכתית. איך זה קרה? בואו להכיר ולנתח לעומק את הגורמים להתרופפות הזו, תוך רכישת כלים להתמודדות.
Afarkeset_InnerPage_Prog_03 משפחה בעידן הפוסט מודרני - מצד אחד מוסד המשפחה מתפרק, מצד שני ההורות זוכה כיום להיות המקור המרכזי להגשמה עצמית. בואו להכיר את התמונה שמציב העולם המערבי בנוגע למוסד המשפחה, מזוויות שלא הכרתם…
Afarkeset_InnerPage_Prog_19 צניעות בריאה - צניעות. אחד הנושאים המסובכים, הטעונים והחשובים שיש. בהרצאה זו ננתח את חולשות שיח הצניעות הקיים, נבקר גישות שונות בשיח המערבי, ונציע אלטרנטיבה לשיח צניעות בריא.
Afarkeset_InnerPage_Prog_14 כיצד הפרסומות משפיעות עלינו כל כך? - לאחרונה נכנסו לשוק מניפולציות חדשות ומתוחכמות, שרובנו לא מזהים. ניתוח השיטות השיווקיות מסוגל ללמד אותנו הרבה על העולם שבו אנו חיים , ולאפשר לנו להתנגד.