ביקורות ותגובות לספר 'מה את מבקשת'

הרב אברהם סתיו:
“גיא לא קנאי בכלל. הוא ראה אותי מתנשקת בסדרה ‘חשופים’ ואמר שלא עשיתי את זה מספיק טוב”. זוהי תשובתה של הדוגמנית והשחקנית יעל בר-זוהר לשאלה שנשאלה בראיון לאתר ynet על תגובתו של בעלה כלפי האופי המיני של התפקידים שהיא משחקת. אבל זה גם ציטוט אחד מתוך עשרות, אם לא מאות, ציטוטים מן התרבות הפופולרית בנושא גוף ומיניות המובאים ומנותחים בקפידה בספרה החדש של הרבנית אוריה מבורך.
רובנו לא קוראים באדיקות את מדורי היחסים והרכילות בערוצי המדיה השונים, אבל כולנו חשופים דרך-קבע לפרסומות-קופצות ולכותרות מתפרצות שעוסקות בין השאר גם בגוף ומיניות. התגובה האינסטינקטיבית של בעלי אורח-חיים והשקפת-עולם דתיים מול משפט כזה היא להפטיר משהו כמו “פריצות, גועל נפש” ולדפדף מהר הלאה. אבל בספר ‘מה את מבקשת’ קוראת לנו הרבנית מבורך לעצור רגע ולהקשיב. מהי תפיסת המיניות של גיא זוארץ ויעל בר-זוהר? מה הקשר בין חוות הדעת של גיא על הנשיקה של יעל לבין הקביעה שלה שהוא “לא קנאי”? האם יעל בר-זוהר תופסת את הנשיקה שלה כחוויה מינית? ואם כן, אילו הנחות-מוצא מסבירות את הנכונות שלה לחלוק חוויה כזו עם גברים אחרים מחוץ לנישואין?
בלוג רב צעיר:
נתחיל מהשורה התחתונה:
אם אתם הורים או מחנכים/ות של מתבגרים/ות – תקראו את הספר הזה, ואחר כך תנו למתבגר/ת שלכם לקרוא (אם כי הייתי עושה חלוקה בין בנים לבנות: בנות מכיתה ט ומעלה, ובנים מכיתה יא ומעלה).
אם אתם רווקים/ות – תקראו את הספר הזה.
אם אתם בכלל לא דתיים, אבל מעניין אתכם איך דתיים חושבים על נושאי מיניות – תקראו את הספר הזה.

חננאל רוס:

 
ההמלצה במשפט? למרות שחסר עורך קשוח, זה הספר הכי טוב שקיים כיום בניתוח המרחב המיני שבו אנו חיים.
אתחיל מהשורה התחתונה: אם אתם מחפשים להבין את השדרים המיניים שאופפים אותנו ורוצים לגבש עמדה יהודית בנוגע למיניות ולצניעות – הספר הזה הוא בשבילכם.
הרבנית אוריה מבורך הצליחה בספרה – “מה את מבקשת” – לעמוד באתגר גדול. היא שוטחת משנה סדורה בנוגע למיניות, גוף וצניעות, שנוטים להיות נושאים רגישים ומציפים. אנו חיים בעולם רווי במיניות ובשדרים הקשורים אליה, וצריכים להתמודד לא רק עם נוכחותם אלא גם עם הסתירות הרבות שקיימות ביניהם.
מאור קפלן:
ז מ ן לא נהניתי ככה מספר!!
וואו
סוף סוף ספר שמזקיף לך את הגב
שמרגיש שיש תוכן חיובי ועמוק ורלוונטי בתחום של מיניות ויהדות
ספר שיודע להיות חד
גם כלפי התרבות שמסביבנו
גם כלפי החינוך הדתי כשהוא לא מדויק


הגדרות מעולות, חדשניות, פותחות את הראש


פשוט מרחיב את הלב והגוף!
לכל מי שמתעניינת בתחום. לכל מי שעוסקת בתחום. לכל מי שיש לה בת. לכל מי שיש לה בן. לכל מי שהיא אישה. בקיצור, תקנו, ותשבו על זה ברצינות. לא ספר להשאיר במדף. זה ספר לקרוא מכריכה לכריכה.


אז יש גם חסרונות, בעיניי העיצוב לא מזמין, והייתי עושה עריכה מחודשת לספר, ופרק שלם שהייתי כותבת אחרת לחלוטין
שיש פה אוצר

*מאור קפלן היא ראש תחום מיניות במכון באר אמונה, מרצה ומובילה תהליכים בחינוך למיניות בריאה*