מה את מבקשת: ספר על אהבה וגוף

מבצע: רוכשים ספר מודפס ומתחילים לקרוא מיד, ללא צורך באפליקציה!
ברכישת ספר מודפס מקבלים סיסמא לעותק דיגיטלי למשך חודש.

הספר “מה את מבקשת” מאת אוריה מבורך, הוא לא ספר עיון רגיל. מדובר בספר חדשני שטרם נראה כמותו, הן מבחינת התוכן, הן מבחינת הסגנון. הספר מנוסח כדיאלוג כנה, זורם, ו”דיבורי” בין המחברת לבין הקוראת. הספר פונה לנשים ונערות מגיל 16 ומעלה, אך מזמין גם קוראים נערים, גברים, הורים, אנשי חינוך, זוגות, וכל מי שחשקה נפשו בכלים להתמודדות עם מה שקורה סביבנו בתרבות המערבית. 

 

העולם שסביבנו מחפש אהבה, אבל מאמין בכל ליבו שמוסד האהבה מתפרק. החברה המערבית רודפת אחר מיניות “משוחררת”, אבל ממשיכה לעצב אותה באופן מלוכלך ומשפיל. החברה הדתית מדברת על מיניות כדבר “קדוש”, ועל הדרך מבקשת מנשים שלא למשוך את העין, ומגברים שלא להסתכל. ולמה בכלל צריך את היהדות, אם “מיניות מקודשת” היא דבר שלכאורה יכול להתרחש גם בין שני זרים בפסטיבל רוחני במדבר?

אנחנו מוקפים בהמון מסרים והשקפות עולם בנוגע לאהבה, גוף, מיניות, ובתוך כל הבלגן הזה אנחנו לא מוצאים את הידיים, את הרגליים ואת הלב. 

בספרה “מה את מבקשת: ספר על אהבה וגוף”, אוריה מבורך עושה לנו סדר בבלגן ומעניקה אלטרנטיבה. הספר מגדיר, מנתח ומבקר לעומק את הגישות ההרסניות בנוגע למיניות, שמקיפות את כל מי שחי כיום בחברה הישראלית. הוא מעניק לנו כלים לזהות אותן גם כשהן מתחבאות באופן סמוי מאחורי תמונה, טקסט או רעיונות מוכרים, שנראים לנו תמימים ושגרתיים. במקביל לזיהוי הכשלים הקיימים, הספר מציע אלטרנטיבה יהודית, הלכתית, בריאה, ומבוססת מקורות. 

זוהי גישה חדשה-ישנה, שעד כה לא נכתבה באופן מגובש,ומופיעה כאן לראשונה באופן נגיש שמותאם לגיל 16 ומעלה.

הספר פונה לנשים ונערות, אך מתאים גם לגברים, נערים, אנשי חינוך, הורים, זוגות, וכל מי שחשקה נפשו בכלים להתמודדות עם מה שקורה עכשיו מסביבנו.

אין כל דרך לצפות מראש מה כתוב בספר הזה. אבל מי שיתפתה לנחֵש, צפויה לו הפתעה… 

- אפשר לקרוא קצת לפני שמחליטים לקנות?

– בטח! קודם כל אתם מוזמנים לקרוא כאן את תוכן העניינים. (לחצו על מסך מלא)

מה את מבקשת תוכן העניינים PDF


וכאן אתם מוזמנים לקרוא את פרקים 6-7 שמסבירים על מה בדיוק מדבר הספר: פרקים 6-7 לאתר אפרכסת

תגובות לספר

לפוסט הזה יש 11 תגובות

 1. מוריה

  בחיים לא הרגשתי יותר מובנת, התת ביטוי לרגשות שלא הצלחתי להסביר לאף אחד. תודה רבה!!

 2. שרה

  ספר שעושה סדר, מעורר למחשבה , מאפשר בחינה ותפיסה של המציאות, מוסיף ומחזק משמעות וערך בחיים, חוצה מגדרים, לא רק לשומרי תורה ומצוות, לכל אחד ואחת

 3. אור

  העמודים בספר המתייחסים להילכות צניעות בעייתיים ביותר.
  עינינו רואות את אופנת החצאיות המתקצרות והחולצות עם שרוולים מתקצרים פושטת ומתרחבת בכל המגזרים.
  כיסוי ברכיים ומרפקים זה הלכה בסיסית ולא למחמירות בלבד.
  חבל על הספר . הרסו אותו.

 4. שירה בן שחר

  ספר חשוב מאוד. כולל סקירה של סוגי ההתיחסות למיניות בחברות השונות, אלו הפתוחות ואלו הסגורות, על כל הרצף. הספר כתוב בצורה קולחת, מסודרת מאוד ובעל היגיון בריא. זאת בשילוב קטעים משעשעים למדי וכך חווית הקריאה הופכת למלמדת, מעניינת וכיפית מאוד.
  אני ממליצה בחום לקרוא את הספר ולהשתמש בו ככר פורה לדיונים ולקבלת החלטות בנושאים חשובים אלו.

 5. אוריה

  ממליצה מאוד! ספר מדהים ויחיד מסוגו שמשנה תודעה ונקודת מבט. הספר עוסק בנושאים בוערים ורלוונטים ומטפל בהם בצורה נכונה וברגישות. ספר מעולה ומעניין, כתוב בצורה נגישה, מפורטת ומסודרת עם הרבה דוגמאות מהמדיה והאמצעים שמקיפים אותנו ביום יום. מפריד בצורה משמעותית בין השיחים השונים ומציע את ההסתכלות הבריאה. ספר מעולה שזכות ואפילו חובה לקרוא אותו. מיישב ועושה סדר בראש ובלב.

 6. מרים

  זכיתי לקרוא את הספר “מה את מבקשת” של אוריה מבורך ועל כל עמוד שקראתי שמחתי שהספר נכתב. 2020 ועדיין קשה לי למצוא דיבור שמדייק את השיח המיני ומציג אותו בצורה שבה אני מאמינה שהוא צריך להיות קיים, והנה עכשיו יש. תוך כדי מעבר בין סוגי השיח השונים שיש כיום, שלכולנו יצא לפגוש ומחלקם להיכוות, הספר מציג שיח שונה, שיח בריא, שיח שהייתי רוצה שיהיה קיים יותר בעולם.
  אני כ”כ שמחה שהספר הזה יצא לאור וממליצה לכל אחד לקרוא אותו ולהפוך את השיח הזה לנוכח יותר בו ובעולם.
  הספר כתוב מעניין, בשפה נעימה, נסמך על מקורות ומוסבר בצורה הכי בהירה שיש.
  אני חושבת שכולם יכולים ללמוד ממנו אבל במיוחד אני רוצה להציע לבנות שהנושא מטריד אותן, קשה להן, לא מתיישב בשום דרך ומרגיש להן עקום כל הזמן- בעיניי זה ממש בשבילכן והלוואי ותמצאו בו את התשובה שאתן מחפשות.

 7. אודליה

  וואו, נשמע ספר מדהים וקראתי ככ הרבה המלצות. פשוט מרתק
  תודה !

 8. אסף

  פשוט ממליץ ממש😊 ספר מעולה. הוא מתאים כמעט לכל קורא וקוראת (האורך יכול להיות קצת מחסום פסיכולוגי, אבל הקריאה מאוד זורמת.. כמו שיחה!), ויכול להיקרא ברמות משתנות של עומק, ככה שנקודה שתהיה די פשוטה למישהו תהיה הפתעה וחידוש בשביל מישהו אחר, ולהפך. התחושה הכי משמעותית שהייתה לי כשקראתי אותו היא שהוא פשוט נותן לי מילים בהירות והמשגות שנכנסות בטבעיות לתוך השפה שלי. מין משקפיים שנותנים ביטחון להסתכל על המציאות ולא להיבלע בשטף המסרים והאמירות שנמצאים בכל מקום, אלא לעמוד מולם בביטחון ובעיניים פקוחות לרווחה. מאיר עיניים😇

 9. א

  ספר מדהים ויחיד בדורו. העולם שלנו מאוד מבולבל, תאוות, יצרים, המון הסחות דעת שמסיטים אותנו מהדרך הנכונה. הייתי קצת מבולבלת, הדרך לא הייתה ברורה לי, ואז זכיתי לקרוא את הספר הזה, והוא פשוט שפך לי אור על המציאות, על החיים הדתיים שבחרתי בהם ועל למה בחרתי בהם. הספר הזה עשה לי סדר בראש בכל מה שקשור לאהבה וגוף, למדתי איך להתמודד עם המכשולים שהעולם המערבי מזמן לי, ובעיקר למדתי להתחבר לעצמי, לגוף שלי, למיניות שלי. זה ספר חובה ובסיס לכל אחד ואחת, וזה מה שיביא אותנו לעולם מתוקן יותר, עדין יותר, ובריא יותר.

 10. אסתי

  הספר הזה הוא בשורה של ממש, זה ספר שהוא מסע, הוא מזמין אותך הקוראת לעבור תהליך מחשבתי ונפשי כאחד, במסלול של פירוק לגורמים של השיח שסביבנו על הכשלים והבעיות שבו, ועד להגעה ליעד הנכסף – המבט היהודי האמיתי על מיניות.
  ספר שהוא חובה למי שנפגש בעולם הליברלי – כולנו בעצם, ובעיקר למי שרוצה לפגוש את עצמה במקום מבין יותר, עמוק יותר, שלם יותר.

 11. הדר

  ספר מדהים וחשוב מאוד לדור שלנו, ממליצה בחום, חובה בכל בית!

כתיבת תגובה