הגיע הזמן לפתוח עסק לשמרנות מינית

הקטע הקצר הזה מכיל בתוכו כל כך הרבה בעיות, שאני מתקשה לבחור רק אחת כדי לכתוב עליה, ובכל זאת בחרתי אחת. אני משערת שהדיון בין יחימוביץ’ לקובן היה עמוק ועשיר יותר מהדקה וחצי שקיבלנו בפרומו, אבל לצורך ניתוח השיח, הציטוטים עומדים בפני עצמם, במנותק מהדוברים.
יש כיום משהו מאוד “דתי” (במובן הלא מחמיא של הביטוי), באופן שבו שיח השחרור המיני מוחא לעצמו כפיים על התעוזה שלו. לפני שישים שנה היה אפשר לומר על אישה “משוחררת מינית” שהיא אכן תובעת בעלות על הגוף שלה ועל המיניות שלה. מבלי להיכנס כרגע לשאלה האם בעלות על המיניות פירושה צמצום המיניות לרובד של העונג המזדמן, אני מוכנה לקבל מבחינה לוגית את הטענה שאישה בשנות השישים שמסירה מגבלות מהמיניות שלה, עושה מעשה נועז ולא מקובל.
אבל כמו שדתיים לפעמים מקיימים הלכה כ”מצוות אנשים מלומדה”, והופכים להיות קריקטורה של דתיות בורגנית שמתגלגלת על כוח האינרציה של עצמה, כך גם שיח השחרור המיני, שגילה לפני שישים שנה “נוסחה מנצחת” ולא טרח מאז לוודא את הקשר שלה למציאות.
הנוסחה של שיח השחרור המיני מבוססת על קונספט של “שחרור”, ולכן היא חייבת נורמות שמרניות ומגבילות כדי ליישם על גביהן את החתרנות שלה. במובן מסוים, הדבר שמאיים יותר מכל על שיח השחרור המיני, הוא מצב שבו מיניות חופשית הפכה להיות נורמה, נון אישיו. כי כשמיניות נטולת מגבלות היא הנורמה, אין ממה להשתחרר. וכשאין ממה להשתחרר, זה נהיה לא מעניין ואולי אפילו לא מוצדק, להרגיש כל כך טוב עם עצמינו, כל כך עצמאיים מחשבתית ובועטים במוסכמות, אחרי שבילינו עוד לילה במיטה שלעולם לא נחזור אליה יותר.
אז כשאין יותר ממה להשתחרר, מתחילים לייבא את המגבלות מכל מקום שבו מוצאים אותן. פתאום אלפי שנים של דיכוי נשים מוצאות את דרכן אל הדיון ומצליחות להאציל ארומה מחתרתית על אישה שעושה את מה שכל אישה יודעת שיביא לה כיום הכי הרבה טארפיק: עולה על עמוד כלשהו ומתפשטת. פתאום קומץ של טוקבקיסטים שמרנים הופכים להיות מצרך נדיר שבזכותו אפשר להביט בהתפעמות על הבת החשופה שלנו ולומר “היא לא דופקת חשבון!”
אז בעקבות הביקוש, החלטתי לעשות מעשה. בזאת אני פותחת עסק למיקור-חוץ של מגבלות על מיניות. זה נוסח הפלייר שלי:
משוחררים מינית ולא מוצאים מגבלות כדי להרגיש שאתם חלק מהתנגדות? רוצים להצטרף למהפכה מינית כלשהי אבל גיליתם שאיחרתם בשישים שנה וכולם פה כבר מפהקים מול הפורנו? אני, אוריה מבורך, שמרנית עם קבלות של עוסק פטור, מוכנה לעמוד לשירותכם. בכל פעם שמישהו בעולם המערבי רוצה להרגיש שהוא בועט במוסכמה כלשהי בנוגע למיניות, אני מוכנה להיות מוזיאון הפורמלין שמשמר עבורו את המשטור המיני. לבחירתכם, יש לי את השמרנות המינית גם בגרסה דתית וגם בגרסה “נטרלית”. צלצלו עכשיו.