דברים שלגבר אסור כיום לומר

לא הצלחתי למצוא תיעוד של הקטע מתוך “האח הגדול” שמסעיר את המדינה, אז אני לא יודעת מה ליאור כלפון אמר. אם מסתפקים במה שכתוב באתרים השונים, עולה התמונה הבאה: ליאור כלפון, (להלן- גבר), העמיד להדחה את גל גברעם (להלן- אישה), משום שהיא לבושה חשוף והוא לא רוצה שהיא תשמש דוגמא לבנות צעירות. למי שלא נוהגים לצפות בתכנית, נספר שהדיירת גל גברעם נוהגת להסתובב ברחבי הבית בחזייה, ולהצדיק את הבחירה שלה במונחים של פתיחות. גברעם לא נוקטת בשיח ההכחשה, היא יודעת שהגוף החשוף שלה הוא מיני, אבל למה להסתיר את המיניות?
תראו איך כותבים על זה באתרים הפופולריים:
“מאוד מסוכן שגבר במעמדו של ליאור כלפון מרשה לעצמו לקשר בין לבוש של אישה, סליחה – ילדה – לאישיות ולערכים, ועוד להעמיד אותה להדחה בגלל הסטיילינג שלה”.(קארין ארד, וואלה)
“משמר הצניעות” “טרחן”, “פרימיטיביות, שמרנות, צדקנות”, (צוף ישראלי, מעריב)
“אחרי המניפסט של גל גברעם אני מבינה שמה שבאמת בא לי זה שיכניסו עוד איזו אישה חזקה או שתיים – רצוי כאלו שאוהבות להתלבש חשוף. היא צודקת: לאמירות סקסיסטיות כאלה כבר אין מקום, וליאור צריך להבין את זה”. (ג’ני דנסון, מגזין sheee , מבית וואלה)
מדהים איך השיח הרווח מקפיד להציג נרטיב אחיד, “גבר מרגיש שגוף חשוף של אישה מפריע לו = גבר לא לגיטימי”, ואפילו לא מנסה להצדיק את הנוסחה הזאת. זה כאילו אמור להיות לקוראים ברור מאליו. מה זאת אומרת? הוא אמר משהו על צניעות, הוא אמר משהו על מיניות נשית שלא נוח לו איתה, ברור שהוא ____ (הכניסו כאן שלל כינויי גנאי, מטרחן ועד שוביניסט).
שיח פופולרי יקר, הרשה לי לגלות לך עובדה: מיניות היא לא רק מגע פיזי, אלא גם התרחשות ויזואלית ללא מגע. התופעה של סרטי פורנו יכולה בהחלט להבהיר את הנקודה הזאת. אנשים שצופים בסרטי פורנו חווים חוויה מינית שמבוססת על חוש הראיה בלבד.
אישה שבוחרת לחשוף את הגוף שלה לעיני כל, כחלק ממה שהיא עצמה מכנה “מיניות משוחררת”, היא אישה שכופה על הגברים שנמצאים במרחב שלה התרחשות מינית ויזואלית. במעשה הזה של בחירה ללכת בלבוש חושפני מאוד, בבית שבו כולם סגורים עם כולם, היא שוללת את הבחירה של הגבר שנמצא עמה באותו בית.
למה גבר אמור לקבל כמובן מאליו שאם “בא לה” להיות משוחררת מינית, אז הוא צריך עכשיו להיכנע לסיטואציה ולחוות חוויה מינית שהוא לא מעוניין בה? ואם “לא בא לו” לחוות מיניות נשית עכשיו? אם זה לא מתאים לו? נכון, אין ספק, גברים יכולים לעצום עיניים. נכון, אין ספק, הם יכולים להסית את המבט לצדדים. אבל למה לעזאזל שזה יהיה להם נוח? למה אי הנוחות שלו מתפרשת בהכרח כשוביניזם או צדקנות?
כשם שזכותה של גל גברעם להיות “משוחררת מינית”, כך זכותו של כל גבר שנמצא בסביבתה לומר- לא מתאים לי, אני לא רוצה לחוות מיניות חזותית בכל פעם שאני עובר לידך בדרך לסלון, ואני לא מעריך אישה שכופה על הגברים שלידה התרחשות מינית מבלי להתחשב בשאלה אם הם מעוניינים בכך או לא.