אסור לי להיות יפה?

אז מסתבר שיש דף פייסבוק ששמו וידויים של בל”חים ובל”חיות .

עצם קיומו של הדף הנפלא הזה הוא נושא בפני עצמו לפוסט. בשלב זה, אני (אוריה מבורך) רק רוצה לשתף אתכם בשאלה שנשאלה שם, ובתשובה שלי. השאלה הזו הזכירה לי מאוד את אילה. זוכרים את אילה? מי שקראו את “מה את מבקשת: ספר על אהבה וגוף”, יזכרו בה בתור הנערה הג’ינג’ית מהפרק השלישי…

#193

אני לא יודעת אם פה זה המקום לשאול אבל אשמח שתענו לי.

אבא שלי הוא ראש ישיבה, אנחנו אוכלים שם המשפחה בשבתות וחגים וכו’…

עכשיו ב”ה אני יודעת שאני יפה… אבל צנועה… והבנתי שיש הרבה ששמים עלי עין…

אני יודעת שיש פה בעמוד כל מיני ביינישים ובחורים בנים וזה, אשמח אם תוכלו לענות לי בכללי. כשאתם רואים מישהי יפה מה זה עושה לכם? כי אני לא רוצה להכשיל או משהו… ואם זו מישהי שאתם רוצים אותה? זה גורם לכם ליפול? להרהורים? מה המחשבות?

תודה.

*** שואלת יקרה, הנה התשובה שלי אלייך ***

כל הכבוד לך ששיתפת ושאלת. הלוואי שעוד בנות כמוך לא ישמרו בבטן תחושות כאלה. הנה 5 נקודות למחשבה:

  1. כדאי לך להכיר את ההבדל בין גירוי לבין תשוקה. מבחינה הלכתית, הגירוי הוא אסור (עבור הגבר), התשוקה היא מותרת.
  2. שנית, עבור גברים גירוי הוא אסור, אבל זה לא אומר שהוא שלילי. כמו ששקדים אסורים על מישהו שאלרגי אליהם, אבל זה לא אומר שהם שליליים, נמוכים, מגעילים… זה רק אומר שהם עלולים לפגוע בבריאות של מי שאוכל אותם.
  3. הבעיה בחוויה של התרחשות מינית שלא במסגרת נישואין, היא שהיא פוגמת במשמעות של ברית הנישואין העתידית. הבעיה לא חייבת להיות “יצרים נמוכים” או “החפצה”. תתפלאי, אבל גם אם בחור חווה כלפייך חוויה מינית שיש בה גירוי, היא יכולה לפעמים להיות גם גבוהה, מכבדת, רוחנית, אבל … אסורה (שלא במסגרת נישואין).
  4. מבחינה הלכתית אין כל איסור על אישה להיראות יפה, כל עוד היא מתלבשת בצניעות. גם גבר יכול להביט באישה ולחשוב שהיא יפה, כל עוד הוא לא עובר על איסור “הרהור עבירה” (כלומר- הרהור שמוביל לגירוי פיזי) או על איסור “לא תחמוד” (זה איסור שחל רק במקרה שהוא נשוי או היא נשואה).
  5. הגמרא מספרת לנו על גדולים מחז”ל שראו נשים יפות וברכו עליהן ברכה. הם קישרו את היופי שלהן לקב”ה. אני מאחלת לך שתזכי לברך בכל בוקר “שעשני כרצונו”, ולהכניס בליבך תוספת קטנה “שעשני יפה, כרצונו ולכבודו”.